Jaki Pulsoksymetr kupić?

Jaki pulsoksymetr kupić ? Ranking i porównanie pulsoksymetrów.

Wybierając pulsoksymetr należy wziąć pod uwagę docelowe zastosowanie pulsoksymetru, rodzaj pulsoksymetru jaki będzie najwłaściwszy dla typu wykonywanych pomiarów [okresowe lub ciągłe] oraz wiek pacjenta.

Dla osób uprawiających sport, które wykonują wyrywkowe, okresowe pomiary pulsu i saturacji w większości przypadków będzie wystarczył pulsoksymetr na palec potocznie nazywany pulsometrem napalcowym. Należy pamiętać, że pulsometr mierzy wyłącznie wartość pulsu / tętna natomiast puls oxymetr mierzy również wysycenia krwi tlenem. W przeważającej większości pulsoksymetry dostępne na rynku nie są wyrobami medycznymi. Pulsoksymetry na palec to urządzenia medyczne stosowane w szpitalach z certyfikacją medyczną. Podczas gdy pulsoksymetr mierzą wartość tętna z nadgarstka, pulsoksymetry na palec mierzą puls obwodowy wykorzystując bardziej dokładne dane uzyskane z dwóch diod pomiarowych (nadawczej i odbiorczej). 

Ceny pulsoksymetrów na palec zaczynają się od kilkudziesięciu złotych natomiast jakość ich wykonania oraz dokładność pomiaru pulsu i saturacji może budzić poważne wątpliwości. Pulsoksymetry, które nie są testowane na symulatorach pacjenta dla przypadków desaturacji (nagłego spadku poziomu wysycenia krwi tlenem o kilka % - sprawdź pulsoksymetr z analizą ODI4) oraz nie zostały zweryfikowane pod kątem wykrywania podstawowych arytmii odnoszących się do rytmu pracy serca - częstoskurczu [tachykardii] i wolnego rytmu pracy serca [bradykardii], sprawdzą się u osób zdrowych natomiast mogą nie spełniać swojej roli u pacjentów kardiologicznych, wentylowanych, poddanych tlenoterapii etc. Pulsoksymetry na palec mogą być wyposażone w moduł Bluetooth do transmisji danych do urządzenia zewnętrznego. 

Ciekawym rozwiązaniem dla osób starszych są opaski monitorujące aktywność, które pełnią równocześnie funkcje pulsoksymetru nadgarstkowego, przenośnego monitora EKG z pomiarem ciśnienia krwi. Osoby starsze z problemami oddechowymi mogą rozważyć zakup koncentratora tlenu do domu w zestawie z pulsoksymetrem.

UWAGA! Pulsoksymetr napalcowy nie jest przeznaczony dla wcześniaków i niemowląt, w szczególności do monitorowania nocnego. Specjalistyczne modele pulsoksymetrów na palec dla dzieci, posiadające mniejszą, przystosowaną wypustkę pozwalają na pomiar wyrywkowy u pacjentów >10-15kg wagi ciała.

Subiektywny Ranking i Porównanie Pulsoksymetrów z oferty MedCon

1. Pulsoksymer SP-20 - precyzyjny pulsoksymetr ze stacją dokująco ładującą. (+) dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, zasilanie akumulatorowe i sieciowe ze stacją dokującą, aplikacja Android, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor (-) brak aplikacji iOS

2. Pulsoksymetr F380 - optymalne połączenie jakości wykonania, funkcji i stabilności pomiarów (+) dokładny pomiar pulsu i saturacji, alarmy i pamięć mierzonych wartości, zasilanie akumulatorowe i sieciowe, aplikacja Android, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor  (+) pomiar temperatury ciała  (+) pulsoksymetr F380 jest od wielu lat liderem zestawień jaki pulsoksymetr kupić, zbierając bardzo dobre opinie użytkowników (-) brak stacji dokującej, brak aplikacji iOS.

3. Pulsoksymetr YK-820A - model łączy rozbudowane funkcje, zasilanie akumulatorowe USB-C z atrakcyjną ceną (+) pomiar SpO2 i PR zweryfikowany na symulatorze pacjenta, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor (-) brak modułu Bluetooth, aplikacji na telefon i oprogramowania PC

4. Pulsoksymetr YK-820mini - doskonały przenośny pulsoksymetr do okresowych pomiarów (+) pulsoksymetr w doskonałej cenie, dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, możliwość wgrania nowego oprogramowania (+) pulsoksymetr dla dzieci YK-820mini z pomiarem temperatury ciała (-) brak zasilania akumulatorowego, brak przesyłania danych, mniejszy wyświetlacz LDC TFT.

5. Pulsoksymetr UT100 - sprawdzony pulsoksymetr dla dorosłych i dzieci z możliwością podłączenie różnych typów zewnętrznych czujników SpO2 (-) gniazdo zasilania w standardzie producenta ogranicza możliwość naprawy i zakupu akcesoriów (-) pulsoksymetr UT100 nie posiada wbudowanego akumulatora nowego typu (-) model powoli wycofywany z produkcji.

6. Pulsoksymetr na palec M160 - napalcowy pulsoksymetr dla dorosłych z (+) alarmami mierzonych parametrów oraz (+) modułem Bluetooth do przesyłania danych do urządzeń z systemem Android. (+) Innowacyjne oprogramowanie pulsoksymetru ODI4, które zapisuje ilość spadków wysycenia krwi tlenem - saturacji o 4% na godzinę. (+) Stabilna, wytrzymała budowa. 

7. Pulsoksymetr PC-60N dla dorosłych i dzieci - pulsoksymetr napalcowy z możliwością podłączenia czujnika soft na palec dla dzieci

8. Pulsoksymetr PC-66B - sprawdzony przez wiele lat na rynku PL. (+) dobra cena, dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, oprogramowanie PC z darmową aktualizacją (-) brak zasilania akumulatorowego, mniejszy wyświetlacz LDC TFT, mniej dostępne czujniki cyfrowe, (-) model powoli wycofywany z produkcji.

9. Pulsoksymetr CMS 60D - umożliwia prosty i stabilny pomiar pulsu i saturacji (-) mały wyświetlacz, proste menu, zasilanie bateryjne, brak możliwości przesyłania danych.

10. Pulsoksymetr na palec M160A - profesjonalny pulsoksymetr, wyrób medyczny oznaczony CE (+) możliwość ustawienia alarmów dla pulsu i saturacji (+) pomiar indeksu perfuzji, krzywa dynamiczna - pozwalają określić stabilność pomiaru pulsu (+) czytelny, wielokierunkowy wyświetlacz (+) Innowacyjne oprogramowanie pulsoksymetru ODI4, które zapisuje ilość spadków wysycenia krwi tlenem - saturacji o 4% na godzinę (-) brak przesyłania danych.

11. Pulsoksymetr nadgarstkowy - Opaska z pomiarem saturacji, ciśnienia krwi oraz modułem EKG. Pomiar wartości SpO2 i pulsu z poziomu opaski. Pomiar EKG z analizą z poziomu aplikacji. (+) możliwość ustawienia ciągłego pomiaru ciśnienia krwi oraz pulsu (+) wysokiej jakości procesory Texas Instruments i OSRAM (+) adapter przenośnego monitora EKG do ciągłego zapisu EKG i pomiaru tętna (+) analiza snu z pomiarem bezdechu i częstości oddechów (-) brak certyfikacji medycznej, opaska przeznaczona dla nastolatków i osób dorosłych.

12. Zegarek z EKG, pomiarem pulsu i saturacji oraz pomiarem ciśnienia krwi (+) najwyższej klasy procesory i podzespoły pomiarowe Texas Instruments i OSRAM (+) możliwość ustawienia alarmu zbyt wysokiego poziomu tętna (-) brak certyfikacji medycznej, zegarek przeznaczony dla nastolatków i osób dorosłych.

13. Pulsoksymetr na palec M130 - pulsoksymetr dla dorosłych na palec z analizą OID4 (wskazuje na liczbę spadków wartości o co najmniej 4% w odniesieniu do wartości bazowej na godzinę snu, co pozwala określić problem niedotlenienia w trakcie snu). (-) brak zasilania akumulatorowego, brak przesyłania danych.

14. Pulsoksymetr napalcowy Yonker - pulsoksymetr dla osób >40kg wagi ciała (+) możliwość ustawienia granic alarmu pulsu i saturacji, możliwość wyłączenia / włączenia tonu pulsu (-) brak zasilania akumulatorowego, brak zapisu mierzonych wartości.

_________________________________

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym blogiem, na którym znajdą Państwo więcej informacji odnoszących się do pytania czy jest i jaki kupić pulsoksymetr medyczny

__________________________________

Do ciągłego monitorowania funkcji życiowych niezbędny jest profesjonalny pulsoksymetr z zewnętrznym czujnikiem pulsu i saturacji. W zależności od sposobu i miejsca stosowania może to być ręczny pulsoksymetr przenośny ("handheld oximeter") lub pulsoksymetr stacjonarny.

Δ Pulsoksymetr przenośny posiada kompaktowy rozmiar, niską wagę oraz wewnętrzne zasilanie akumulatorowe lub bateryjne co czyni go przystosowanym do transportu pacjenta. Pulsoksymetr transportowy powinien posiadać silikonowy pokrowiec oraz spełniać normę ochronną IP. 

Δ Pulsoksymetr stacjonarny charakteryzuje się większym wyświetlaczem, z dużymi cyframi mierzonych wartości oraz możliwością podłączenia zasilania sieciowego. Przydatną funkcją pulsoksymetru jest również wewnętrzna pamięć mierzonych wartości z możliwością transmisji danych do zewnętrznych urządzeń.

Pulsoksymetry przenośne i stacjonarne powinny posiadać system alarmów sygnalizujących przekroczenie ustawionych, dopuszczalnych granic dla pomiaru pulsu i saturacji. 

Na rynku dostępne są pulsoksymetry, które łączą funkcjonalność pulsoksymetrów stacjonarny, stosowanych zazwyczaj na oddziałach szpitalnych przy łóżku pacjenta, z charakterystyką pulsoksymetru transportowego >>> Pulsoksymetr SP-20 posiada duży czytelny, kolorowy 3.5" wyświetlacz TFT LCD z dużymi cyframi mierzonych wartości pulsu i saturacji; kompaktowy rozmiar, zasilanie akumulatorowe i sieciowe ze stacją dokująco ładującą, która może być umieszczona przy łóżku pacjenta oraz alarmy i pamięć mierzonych wartości.

Pulsoksymetry dla niemowląt i dzieci powinny również spełniać powyższy opis pulsoksymetru oraz posiadać na wyposażeniu czujnik pulsu i saturacji właściwy dla wagi ciała pacjenta. Szczegółowe informacje i wskazówki na temat pulsoksymetrów dla noworodków i dzieci oraz sposobu zakładania czujników pulsu i saturacji u najmniejszych pacjentów. Pulsoksymetr vs. Monitor oddechu / bezdechu u dzieci.

Kupując pulsoksymetr należy wziąć pod uwagę dostępność czujników pulsu i saturacji, szczególnie pulsoksymetry kompatybilne czujnikami w technologii Nellcor.

Rodzaje pulsoksymetrów

Mając na uwagę funkcjonalność, rozmiar oraz zastosowanie możemy wyróżnić:

* pulsoksymetr na palec, który posiada wbudowany czujnik pomiaru pulsu i saturacji.

* pulsoksymetr przenośny, którego waga i rozmiar pozwala na transport z pacjentem. Pulsoksymetr przenośny jest zasilany z akumulatora lub baterii, może mieć podłączenie do zasilania sieciowego.

* pulsoksymetr stacjonarny, zazwyczaj stosowany na oddziałach szpitalnych przy łóżkach pacjenta, który wymaga ciągłego monitorowania.

* pulsoksymetr nadgarstkowy w formie zegarka z podłączony czujnikiem.

* pulsoksymetr będący modułem kardiomonitora, gdzie zewnętrzny czujnik pulsoksymetru jest podłączany do kardiomonitora. 

Opcjonalne, dodatkowe moduły pomiaru funkcji życiowych, które mogą być zintegrowane z pulsoksymetrem

* pulsoksymetr z pomiarem temperatury ciała.

* pulsoksymetr z pomiarem ciśnienia krwi metodą nieinwazyjną.

* pulsoksymetr z monitorem EKG.

* pulsoksymetr i kapnograf - pomiar stężenia dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Jak działa pulsoksymetr ?

Szczegółowe informacje na temat zasad działania pulsoksymetru znajdą Państwo na naszym blogu Pulsoksymetr.eu


Kluczowe zagadnienia artykułu [TAGI]: # jaki pulsoksymetr kupić # ranking pulsoksymetrów # porównanie pulsoksymetrów # zastosowanie pulsoksymetru # rodzaje pulsoksymetrów # pomiar pulsu # pomiar saturacji # pulsoksymetr na palec # pulsoksymetr napalcowy # pulsometr # ceny pulsoksymetrów # dokładność pomiaru pulsu # desaturacja # pulsoksymetr wykrywanie arytmii # pulsoksymetr częstoskurcz # pulsoksymetr przesyłanie danych # pulsoksymetr dla wcześniaków # pulsoksymetr dla dzieci # pulsoksymetr dla niemowląt # pulsoksymetr na palec dla dzieci # profesjonalny pulsoksymetr # pulsoksymetr Nellcor # Nellcor Oximax # czujnik pulsoksymetru Nellcor # pulsoksymetr z pomiarem ciśnienia # pulsoksymetr kapnograf  # koncentrator tlenu # zegarek z EKG # zegarek z pomiarem saturacji # zegarek z pomiarem ciśnienia krwi # opaska z pomiarem ciśnienia krwi