Jaki Pulsoksymetr kupić?

Jaki pulsoksymetr kupić ? Ranking i porównanie pulsoksymetrów.

Wybierając pulsoksymetr należy wziąć pod uwagę docelowe zastosowanie pulsoksymetru, rodzaj pulsoksymetru jaki będzie najwłaściwszy dla typu wykonywanych pomiarów [okresowe lub ciągłe] oraz wiek pacjenta.

Dla osób uprawiających sport, które wykonują wyrywkowe, okresowe pomiary pulsu i saturacji w większości przypadków będzie wystarczył pulsoksymetr na palec potocznie nazywany pulsometrem napalcowym. Ceny pulsoksymetrów na palec zaczynają się od kilkudziesięciu złotych natomiast jakość ich wykonania oraz dokładność pomiaru pulsu i saturacji może budzić poważne wątpliwości. Pulsoksymetry, które nie są testowane na symulatorach pacjenta dla przypadków desaturacji (nagłego spadku poziomu wysycenia krwi tlenem o kilka % - sprawdź pulsoksymetr z analizą ODI4) oraz nie zostały zweryfikowane pod kątem wykrywania podstawowych arytmii odnoszących się do rytmu pracy serca - częstoskurczu [tachykardii] i wolnego rytmu pracy serca [bradykardii], sprawdzą się u osób zdrowych natomiast mogą nie spełniać swojej roli u pacjentów kardiologicznych, wentylowanych, poddanych tlenoterapii etc. Pulsoksymetry na palec mogą być wyposażone w moduł Bluetooth do transmisji danych do urządzenia zewnętrznego.

UWAGA! Pulsoksymetr napalcowy nie jest przeznaczony dla wcześniaków i niemowląt, w szczególności do monitorowania nocnego. Specjalistyczne modele pulsoksymetrów na palec dla dzieci, posiadające mniejszą, przystosowaną wypustkę pozwalają na pomiar wyrywkowy u pacjentów >10-15kg wagi ciała.

Do ciągłego monitorowania funkcji życiowych niezbędny jest profesjonalny pulsoksymetr z zewnętrznym czujnikiem pulsu i saturacji. W zależności od sposobu i miejsca stosowania może to być ręczny pulsoksymetr przenośny ("handheld oximeter") lub pulsoksymetr stacjonarny.

Δ Pulsoksymetr przenośny posiada kompaktowy rozmiar, niską wagę oraz wewnętrzne zasilanie akumulatorowe lub bateryjne co czyni go przystosowanym do transportu pacjenta. Pulsoksymetr transportowy powinien posiadać silikonowy pokrowiec oraz spełniać normę ochronną IP. 

Δ Pulsoksymetr stacjonarny charakteryzuje się większym wyświetlaczem, z dużymi cyframi mierzonych wartości oraz możliwością podłączenia zasilania sieciowego. Przydatną funkcją pulsoksymetru jest również wewnętrzna pamięć mierzonych wartości z możliwością transmisji danych do zewnętrznych urządzeń.

Pulsoksymetry przenośne i stacjonarne powinny posiadać system alarmów sygnalizujących przekroczenie ustawionych, dopuszczalnych granic dla pomiaru pulsu i saturacji. 

Na rynku dostępne są pulsoksymetry, które łączą funkcjonalność pulsoksymetrów stacjonarny, stosowanych zazwyczaj na oddziałach szpitalnych przy łóżku pacjenta, z charakterystyką pulsoksymetru transportowego >>> Pulsoksymetr SP-20 posiada duży czytelny, kolorowy 3.5" wyświetlacz TFT LCD z dużymi cyframi mierzonych wartości pulsu i saturacji; kompaktowy rozmiar, zasilanie akumulatorowe i sieciowe ze stacją dokująco ładującą, która może być umieszczona przy łóżku pacjenta oraz alarmy i pamięć mierzonych wartości.

Pulsoksymetry dla niemowląt i dzieci powinny również spełniać powyższy opis pulsoksymetru oraz posiadać na wyposażeniu czujnik pulsu i saturacji właściwy dla wagi ciała pacjenta. Szczegółowe informacje i wskazówki na temat pulsoksymetrów dla noworodków i dzieci oraz sposobu zakładania czujników pulsu i saturacji u najmniejszych pacjentów.

Kupując pulsoksymetr należy wziąć pod uwagę dostępność czujników pulsu i saturacji, szczególnie pulsoksymetry kompatybilne czujnikami w technologii Nellcor.

Rodzaje pulsoksymetrów

Mając na uwagę funkcjonalność, rozmiar oraz zastosowanie możemy wyróżnić:

* pulsoksymetr na palec, który posiada wbudowany czujnik pomiaru pulsu i saturacji.

* pulsoksymetr przenośny, którego waga i rozmiar pozwala na transport z pacjentem. Pulsoksymetr przenośny jest zasilany z akumulatora lub baterii, może mieć podłączenie do zasilania sieciowego.

* pulsoksymetr stacjonarny, zazwyczaj stosowany na oddziałach szpitalnych przy łóżkach pacjenta, który wymaga ciągłego monitorowania.

* pulsoksymetr nadgarstkowy w formie zegarka z podłączony czujnikiem.

* pulsoksymetr będący modułem kardiomonitora, gdzie zewnętrzny czujnik pulsoksymetru jest podłączany do kardiomonitora. 

Opcjonalne, dodatkowe moduły pomiaru funkcji życiowych, które mogą być zintegrowane z pulsoksymetrem

* pulsoksymetr z pomiarem temperatury ciała.

* pulsoksymetr z pomiarem ciśnienia krwi metodą nieinwazyjną.

* pulsoksymetr z monitorem EKG.

* pulsoksymetr i kapnograf - pomiar stężenia dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Ranking i porównanie pulsoksymetrów

1. Pulsoksymetr F380 - znakomite połączenie jakości wykonania, dokładności pomiarów i atrakcyjnej ceny. (+) dokładny pomiar pulsu i saturacji, alarmy i pamięć mierzonych wartości, zasilanie akumulatorowe i sieciowe, aplikacja Android, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor (-) brak stacji dokującej, brak aplikacji iOS

2. Pulsoksymer SP-20 - precyzyjny pulsoksymetr ze stacją dokująco ładującą. (+) dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, zasilanie akumulatorowe i sieciowe ze stacją dokującą, aplikacja Android, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor (-) brak aplikacji iOS

3. Pulsoksymetr z modułem Nellcor - wyposażony z najpopularniejszą technologię Nellcor Oximax.  (+) dokładny pomiar pulsu i saturacji, współpraca z czujnikami w technologii Nellcor

4. Pulsoksymetr YK-820mini - doskonały przenośny pulsoksymetr do okresowych pomiarów. (+) pulsoksymetr w doskonałej cenie, dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, możliwość wgrania nowego oprogramowania (-) brak zasilania akumulatorowego, brak przesyłania danych, mniejszy wyświetlacz LDC TFT.

5. Pulsoksymetr PC-66B - sprawdzony przez wiele lat na rynku PL. (+) dobra cena, dokładny pomiar pulsu i saturacji zweryfikowany na symulatorze pacjenta, alarmy i pamięć mierzonych wartości, oprogramowanie PC z darmową aktualizacją (-) brak zasilania akumulatorowego, mniejszy wyświetlacz LDC TFT, mniej dostępne czujniki cyfrowe.

6. Pulsoksymetr na palec M160 - napalcowy pulsoksymetr z alarmami mierzonych parametrów oraz modułem Bluetooth do przesyłania danych do urządzeń z systemem Android.

7. Pulsoksymetr dla dzieci na palec K1 - pulsoksymetr napalcowy z mniejszą wypustką przystosowaną do palców małych dzieci > 10-15kg wagi ciała (+) pulsoksymetr w dobrej cenie, dokładny pomiar, pozwala na okresowy pomiar pulsu u większych dzieci, zasilanie akumulatorowe (-) brak przesyłania danych

8. Pulsoksymetr na palec M130 - pulsoksymetr dla dorosłych na palec z analizą OID4 (wskazuje na liczbę spadków wartości o co najmniej 4% w odniesieniu do wartości bazowej na godzinę snu, co pozwala określić problem niedotlenienia w trakcie snu). (-) brak zasilania akumulatorowego, brak przesyłania danych

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym blogiem, na którym znajdą Państwo więcej informacji do czego służy, co mierzy pulsoksymetr.

Kluczowe zagadnienia artykułu [TAGI]: # jaki pulsoksymetr kupić # ranking pulsoksymetrów # porównanie pulsoksymetrów # zastosowanie pulsoksymetru # rodzaje pulsoksymetrów # pomiar pulsu # pomiar saturacji # pulsoksymetr na palec # pulsoksymetr napalcowy # ceny pulsoksymetrów # dokładność pomiaru pulsu # desaturacja # pulsoksymetr wykrywanie arytmii # pulsoksymetr częstoskurcz # pulsoksymetr przesyłanie danych # pulsoksymetr dla wcześniaków # pulsoksymetr dla dzieci # pulsoksymetr dla niemowląt # pulsoksymetr na palec dla dzieci # profesjonalny pulsoksymetr # pulsoksymetr Nellcor # Nellcor Oximax # czujnik pulsoksymetru Nellcor # pulsoksymetr z pomiarem ciśnienia # pulsoksymetr kapnograf